Sloupno

Jméno obce “Sloupno” vzniklo od obecného podstatného jména “slup” – koš na chytání ryb. Nejvýznamnějsí památkou obce je místní zámek.

Zámek Sloupno  je významnou stavbou nacházející se ve stejnojmenné obci nedaleko Nového Bydžova v Královéhradeckém kraji.
Historii zámku naleznete na internetových stránkách zámku www.sloupno.eu. V současné době je zámek v majetku obce Sloupno, je po nákladné rekonstrukci a v nově opravených vnitřních prostorách se pořádají různé kulturní akce o kterých jsou návštěvníci informováni.

Zámek otevřen pro veřejnost:

Telefon: 604 317 275
Web: www.sloupno.eu
soboty, neděle a svátky
duben – červen:  13:00 – 16:30 hodin
červenec – srpen:  13:00 – 17:30 hodin
září – říjen:   13:00 – 16:30 hodin
Návštěvu lze dohodnout na telefonu + 420 604 317275

Článek k probíhající výstavě obrazů, keramiky a porcelánu
Vložil petrlukac ~ dne 24. 9. 2012
V neděli 9. září 2012 byla v krásných prostorách rekonstruovaného zámku ve Sloupně slavnostně otevřena výstava obrazů, keramiky a porcelánu mladých umělkyň z regionu Hradecký venkov.
Manažerka MAS Společná Cidlina Jana Bitnerová přivítala přítomné ve svém regionu a seznámila je stručně s činností MAS, jejímž hlavním cílem je rozvoj regionu Společná Cidlina. Paní Bitnerová připomněla dlouhodobou spolupráci obou MAS při realizaci různých projektů. Poté přivítala návštěvníky ředitelka obecně prospěšné společnosti Hradecký venkov Jana Rejlová, která pohovořila o realizovaném programu Leader, kdy jednou z aktivit je podpora volnočasové a zájmové činnosti žen na venkově.
Poté již představily svou tvorbu obě mladé umělkyně paní Hana Jarošová své obrazy a paní Simona Tomášková- Gleissnerová své umělecké výrobky z keramiky a porcelánu. Slavnostní atmosféru dotvářel houslista pan Karel Výborný.
Výstavu, jejíž součástí jsou i propagační materiály obou MAS, mohou návštěvníci navštívit od 9. září do 28.října 2012 každou sobotu, neděli a o svátcích od 13.00 do 16.30 hodin.
Neformální atmosféra vernisáže přispěla k výměně zkušeností s pořádáním akcí podobného charakteru a pro zástupkyně obou MAS byla podnětem pro aktivitu do právě zpracovávaného nového projektu spolupráce.
fotografie a video naleznete po prokliknutí zde:
http://hankyobrazy.rajce.idnes.cz/Vernisaz_Sloupno_-_Obrazy_Hany_Jarosove_a_keramika_Simony_Gleissnerove
http://www.hradeckyvenkov.cz/view.php?nazevclanku=propaga?tní-akce-mas-hradecký-venkov-a-mas-spole?tná-cidlina&cisloclanku=2012090007