9.9.2012 - Vernisáž ve Sloupně

Vernisáž ve Sloupně                   Vernisáž obrazů, keramiky a porcelánu na zámku ve Sloupně 

Obrazy Hany Jarošové  &  keramika Simony Gleissnerové
Zámek Sloupno, Smidary

Dne 9. 9. 2012 v 16. hodin bude v areálu renovovaného zámku Sloupno zahájena výstava obrazů Hany Jarošové a objektů keramiky i porcelánu Simony Gleissnerové. Výstava je pořádána za podpory MAS Hradecký venkov, MAS  Společná CIDLINA  a sloupenského zámku.

Hana Jarošová  se nechává inspirovat a vést barvami, tvary, kombinacemi materiálů, přírodou, okolním světem, architekturou i osobními pocity, které vyjadřuje prostřednictvím malby.
Výstava nabídne přehlídku až třiceti obrazů nekonvenčně zaměřených na osobitý styl této vnímavé amatérské malířky, jejíž obrazy jsou vytvořeny v průběhu 10-ti let v individuálním, nevyhraněném stylu od prvotin až po současnost. 
Dalším cílem výstavy je seznámit diváky s keramickou tvorbu Simony Gleissnerové, která představí v širokém spektru objekty od designu po volnější tvorbu v průřezu školních let na VŠUP i ze zahraničních stáží v podobě drobných i větších keramických a porcelánových děl.  Autorka se věnuje nejen hře průsvitu tenkostěnného porcelánu v podobě listu papíru či dopisu, ale i hře jednoduchých tvarů  vycházejících ze skládání papírových origami převedených do porcelánového designu nádobí. 

Slavnostní vernisáž uvede ředitelka MAS Hradecký venkov Ing. Jana Rejlová za hudebního doprovodu houslisty Karla Výborného. 

Výstavu bude možné navštívit od 9. září do 28.října 2012 každou sobotu, neděli a o svátcích od 13.00-16.30 hodin.